Vacature Communicatie- en Eventcoördinator

Bij Ondernemers voor Ondernemers (OVO) werk je mee aan de duurzame groei van kleine en middelgrote ondernemingen in Afrika. Zij zijn de motor voor de lokale economie en welvaart. Samen met Belgische bedrijven geven we hen financieel een duwtje in de rug en helpen we hen de nodige business skills te ontwikkelen. Je komt terecht in een klein, enthousiast team dat omringd wordt door een groot netwerk van ondernemers en gedreven, vakkundige vrijwilligers die samen met jou het verschil maken. 

Hoe jij ons team versterkt: 

Bij OVO neem je de lead voor alles wat te maken heeft met events. Je bent creatief in het bedenken en organiseren van events met een beperkt budget. Dit gaat van opleidingen, workshops en bijeenkomsten voor onze vrijwilligers, over inspiration tours (inclusief alle voorbereidende bijeenkomsten) naar Afrika en samenkomsten met de Afrikaanse diaspora, tot events waar we bedrijven en investeerders samenbrengen. Niet alleen de uitwerking van de events, maar ook de coördinatie en de praktische uitvoering zal van jou worden verwacht. Je bouwt een team van vrijwilligers uit die je hierbij kunnen ondersteunen. 

Op vlak van communicatie neem jij een coördinerende rol op. Je werkt samen met ons communicatiebureau Com&Co en een enthousiaste ploeg van medewerkers (in België en in onze focuslanden – Oeganda, Rwanda, Senegal en Benin) en vrijwilligers. Jij zorgt ervoor dat de interne en externe communicatie vlot en volgens planning verloopt, bent verantwoordelijk voor de website, het jaarverslag en werkt mee communicatiepakketten voor partners uit. Je bewaakt de look&feel van OVO doorheen alle communicatiekanalen en denkt mee na over opportuniteiten. 

Wie wij hiervoor zoeken: 

We zoeken een echte allrounder die zich flexibel opstelt binnen een team. Voor deze functie is het belangrijk dat je zelfstandig kan werken, verantwoordelijkheid opneemt en zelf initiatief neemt. 

Je aarzelt niet om mensen aan te spreken en bent een kei in netwerken. Verder deins je er niet voor terug om de handen uit de mouwen te steken en je organisatietalent te tonen. Je hebt liefst ervaring in het organiseren van events en kent het belang van een goede communicatie, ervaring in de sector van ontwikkelingssamenwerking of werken met vrijwilligers zijn geen must maar mooi meegenomen. 

Soms zal het nodig zijn om ‘s avonds of in het weekend te werken, flexibiliteit is belangrijk. 

Talenkennis: grondige kennis Nederlands, Frans en Engels 

Aanbod: 

 • Je komt terecht in een klein, enthousiast team dat omringd wordt door een groot netwerk van ondernemers en gedreven, vakkundige vrijwilligers die samen met jou het verschil maken. 
 • Voltijds contract voor onbepaalde duur. 
 • Glijdende werkuren zijn mogelijk. 
 • 25 vakantiedagen 
 • Verloning en kostenvergoeding zijn competitief binnen de sector, 13e maand; maaltijdcheques, groepsverzekering, vergoeding woon-werkverkeer met openbaar vervoer, fietsvergoeding.  

Vereiste competenties :  

 • Ervaring met of zin in het organiseren van een breed scala aan events 
 • Sterke affiniteit met communicatie 
 • Georganiseerd en gestructureerd werken 
 • Can-do mentaliteit  
 • Je werkt vlot en efficiënt met verschillende digitale toepassingen alsook binnen MS Office: Word, Excel, Outlook, PowerPoint.  
 • Je bent diplomatisch, correct, geduldig en positief ingesteld; 
 • Resultaatgericht   
 • Je hebt oog voor detail 
 • Communicatief 
 • Interpersoonlijke en communicatieve vaardigheden (people manager) , je kan mensen enthousiasmeren en motiveren  
 • Gedreven, enthousiaste en verbindende persoon  
 • Flexibele opstelling binnen het team  
 • Vlotte opbouw van nieuw netwerk  
 • Interesse in ontwikkelingssamenwerking en resultaatgericht creëren van impact  
Overtuigd? Stuur dan voor 15/10/2022 jouw motivatie en cv naar anne-lise@ovo.be